| cocorocococo a întrebat:

am nevoie de parerile voastre.vedeti voi am doua prietene(una slaba si una grasa)care se cearta mereu una cu cealalta.si se jignesc la felul cum arata. odata am auzit-o pe mama prietenei mele grase cand i-a spus dupa ce i-a povestit de cearta"mai bine grasa asa ca tine decat o schiloada ca ea" si mai demult mi-am adus aminte ca i-a zis si mama celei mai slabe ca "mai bine sa fii slaba asa ca tine decat o barosana cu fund gigantic ca ea" si ma intrebam credeti ca e mai bine sa fi slaba sau grasa(nu intre). alegeti numai din cele doua variante si ziceti-mi de ce. funda la cea care mi se pare cea mai convingatoare.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Slaba e mai bine atat pentru inima ca te mentii sanatoasa cat si pentru aspectul fizic.

| PetreConstanta a răspuns:

Ca esti slab sau gras orice om are frumusetea lui interioara - nu este frumos pentru ca se jignesc mereu dar - " cere-i omului ce nu are "

| Danutza27 a răspuns:

Un medic roman cardiolog spunea asa pina acum 20 ani el nu pomenise infarct la tineri de 16 ani acum este ceva normal. Instit Parhon spune asa 1/4 din romani sunt obezi si este un lucru alarmant. Concluzia este a ta din pacate astia grasi sunt predispusi la toate bolesnitele.Un soldat la infanterie avea ratia de hrana de 2500 Kcal si alerga de ii sareau ochii, in viata de zi cu zi 1200-1500 Kcal sunt super suficiente surplusul se depune

| starangel96 a răspuns:

Slabaaa logic, pentru ca arati mult mai bine, ai un aspect placut si o viata sanatoasa. grasimea in exces poate duce la boli big grin

| Happyhappy a răspuns:

Salut! pai mai bbine este sa fi mai slab|slaba deoarece nu te vei imbolnavi asa de des nu vei obosi usor veii avea rezistenta buna si in per total sanatatea este mai buna. Sper ca ti-am fost de ajutor

| fulvia a răspuns:

E bine sa fi asa cum esti! Sigur, obezitatea e daunatoare si poate avea multe motive. Dar atita timp cit ne acceptam asa cum suntem, vom avea o viata frumoasa. Si sa stii, e un lucru urit sa rizi de defectele cuiva. Nu exista om fara defecte, dar cele mai urite defecte sunt cele care vin din interiorul nostru.