| Andreea0612 a întrebat:

Am o arhiva WinRar cu parola, in care am mai multe "documente text" in el. Din greseala am sters un "document text" care cuprindea niste informatii foarte importante pentru mine.
Se poate vedea cumva lista documentelor sterse din "WinRar", gen "cos de reciclare"?

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Documentul sters a disparut in momentul in care ai confirmat operatia de delete.

Motivul este ca arhivele sunt in general create pentru a comprima cantitati mari de date, situatie in care nu ai nevoie de fisiere sterse in arhiva.

In momentul in care stergi un fisier dintr-o arhiva, comanda este preluata de utilitarul respectiv care nu asigura nici o optiune de recovery.