| Anndreea49 a întrebat:

am o nelamurire : Exista sau nu sirene? Da stiu multi vor face misto de aceasta intrebare insa eu sunt chiar foarte fascinata de sirene. de fapt de toate mitologiile. De cand eram la gradinita visam sa vad o sirena acum ca sunt mare vreau sa descoar sau nu ca exista. Pt mine una este ceva fascinant! Vreau sa le aflu povestea sa simt ca sunt in "pilea lor" vreau sa aflu de ce au disparut...
Nu stiu ce credeti voi insa eu sunt chiar foarte fascinata :*
Astept raspunsurile voastre love struck Voi da fundita la cel mai explicat raspuns :3
P.S : scuzati-ma ca am pus categoria Dragoste si Sex dar vreau cat mai repede sa aflu raspuns.

12 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Degeaba ai pus tu intrebarea la Dragoste si Sex, nu pacalesti adminii. Na, ca ti-au mutat intrebarea...sac!

Asa, sa raspund la intrebare. Sirenele exista in povesti, filme, desene animate. Cum ai spus, sunt personaje mitologice. Nu, nu exista in realitate.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu exista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce zici? exista o creatura jumatate om, jumatate peste? sa fim seriosi totusi

| sublime89 a răspuns:

N-au existat niciodata sirene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi tu eşti o sirenă, să nu cumva să atingi apa că ceilalți îți vor descoperi secretul worried

| Hakuouki a răspuns:

Din moment ce spui ca esti pasionata de aceste fiinte mitologice nu iti voi spune eu legende sau mai stiu eu ce, personal cred ca nu exista, orice poveste are un sambure de adevar, e drept, dar fiecare poveste e spusa diferit de fiecare data si deci acest sambure de adevar este aruncat undeva in umbra, daca acum 1000 de ani marinarii au vazut un peste mai mare sau mai ciudat, s-a ajuns astazi la legendele despre sirene, ti-am explicat mai sus cum s-a ajuns la asta. Sfatul meu este sa renunti la aceasta pasiune si sa studiezi mai bine limba romana, deoarece "Voi da fundita la cel mai explicat raspuns :3" Nu este prea corect. Poti crede in ele, dar ai grija sa nu devina o obsesie ce va duce la dereglari psihologice grave.

| Loreddana a răspuns:

Exista sirene asa cum exista si politicieni cinstiti.

| Anndreea49 explică (pentru Loreddana):

Nu vb de politicieni -_- ai gresit intrebarea

| aculaR18 a răspuns:

Mitul sirenelor a aparut cand mai multi marinari au vazut niste animale marine, precum lamantinii, care ar semana jumatate cu pesti si jumatate cu oameni. Totodata, despre sirene s-a scris in mitologia greaca, ca fiind niste fiinte care ademeneau marinarii catre moarte.Eu, personal, nu cred ca exista sirene cum nu exista nici spiridusi, centauri sau mai stiu eu ce creaturi d'astea.

| PandaHero a răspuns:

Nu cred ca vrei sa afli cum e sa fii sirena, ultima data cand am fost m-a violat un delfin.

| AkyBoss59 a răspuns:

Pai nu exista sirene desi ar fi interesant tongue... nu as vrea sa te supar dar degeaba cauti daca exista happy... FUNDA?

| maryan971997 a răspuns:

Nu, nu exista asa ceva. big grin