| iamboredasfuck a întrebat:

Buna! Am o problema mai rușinoasă asa, imi creste par pe tot corpul si cand zic pe tot, păi asa e. Am 14 ani,sunt in crestere, dar nu cred ca e normal sa imi creasca atât de mult par. Am chiar si pe sani si pe fata sa nu mai zic, chiar si pe nas am nici fire de par si sunt foarte enervante. Va rog cine ma poate ajuta?

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dacă ai sani, esti fata. Dacă ești fata, parul excesiv chiar e o problema. Cel mai bine e sa te vadă un medic.

| Invictusman a răspuns:

Salut. Esti fata sau băiat?

| iamboredasfuck explică (pentru Invictusman):

Buna! Sunt fata.

| Invictusman a răspuns (pentru iamboredasfuck):

Este hirsutism, la endocrinolog trebuie sa mergi și sa faci investigații la ovare și la glanda suprarenala + niște teste de laborator și ecografie abdominala pentru diagnosticul Sindromul ovarelor polichistice.

| iamboredasfuck explică (pentru Invictusman):

Din moștenire de familie am chisturi pe ovare. Oare asta sa fie cauza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iamboredasfuck):

Exact.

| Invictusman a răspuns (pentru iamboredasfuck):

Probabil happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul endocrinolog.

| Amali23a a răspuns:

E normal uni au aceasta caracteristica, gen par deschis pr deschis. Eu is la fel, bine poate nu atat. Pentru fata foloseste o lama de aia ce nu stiu cum se numeste.(scuze chir nu stiu) scrie pe net big facial. pnm nu stiu iar pentru corp ceara sau bigul in unele zone cum ar fi picioare. Cand o sa mai cresti poti incerca epilaria definitiva si gata.