| NoOne18 a întrebat:

Buna,am o problema, majoritatea baietilor care ma abordeaza ma vad ca pe o "carpa",inclusiv fostii mei iubiti, au intentii de a ma folosi,de asi bate joc de mine,si adesea ii vad cum alearga dupa alte fete foarte frumoase,misto,grozave si care ar face orice pentru ca ele sa le acorde atentie, am devenit extrem de geloasa pe acest tip de fete.Am incercat sa-mi schimb look-ul,atitudinea,sa adaug niste activitati interesante pentru mine,dar degeaba.In continuare sunt tratata la fel, ma simt din ce in ce mai prost pe zi ce trece,am inceput sa ma urasc foarte mult si nici nu mai stiu ce trebuie sa fac, iar aceasta problema o am de mult timp.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate te lasi prea usor asa ca baieti te vad ca pe un obiect sexual

| Drimmero a răspuns:

Subscriu la ce a zis Ray... poate esti o prada usoara, femeile usoare sunt tinute doar pentru distractie, cele serioase sunt 'pastrate'.

| NoOne18 explică (pentru Drimmero):

Nu din contra, am putin orgoliu, de exemplu cu orice baiat cu care m-as cupla, as astepta cel putin 2 luni pana facem sex sa vad daca merita sau nu.

| GirlOnline81 a răspuns:

Prin faptul ca ai incercat sa-ti schimbi look-ul, atitudine, etc... nu ai facut decat sa arati ca esti insetata dupa atentie, ceea ce este gresit. Singurul lucru dupa care trebuie sa "cersesti" este respectulwinking.

| Drimmero a răspuns (pentru NoOne18):

Asta nu te face usoara, ci o fata serioasa. Acum depinde ce standarde ai tu in ceea ce priveste o relatie, etc

| darrio2007 a răspuns:

Nu te supara dar ceva in comportamentul tau te tradeaza. Nu astepta sa fii vazuta altfel decat arati.

| Plato a răspuns:

Tocmai prin faptul ca incerci sa te schimbi pentru ei, arata cat de putina importanta iti acorzi tie. Tu esti o carpa pentru tine, esti o carpa in ochii tai, iar acest lucru se propaga in ochii celorlalti.
"Schimbandu-ti gandirea iti poti schimba realitatea." - Platon

| OldSoul a răspuns:

Si totusi... Ce te face sa crezi ca celelate fete, cele pe care le invidiezi sunt tratate diferit fata de tine?

Ce te diferentiaza pe tine fata de ele?
De ce ele au succes si tu nu?

Ma gandesc ca poate esti prea "amabila" sau prea paranoica, sau poate nu stii sa flirtezi.
Sunt multe variante, si nu prea pot sa-mi dau seama care e problema ta fara sa te cunosc.

Incearca sa te gandesti unde gresesti, spune-mi si dupa analizam situatia impreuna.