| 1Lily a întrebat:

am parul uscat si cu fire rebele si e ars la varfuri. Ma puteti ajuta cu o idee de masca naturala pe care as putea sa o pregatesc acasa. Trebuie sa precizez ca l-am vopsit de cateva ori si probabil din aceasta cauza e uscat. Va rog sa ma ajutati, daca stiti cam ce ar trebui sa folosesc. Multumesc!

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cel mai bun pentru asa ceva este uleiul de ricin! il gasesti in farmacii la 7-8 lei sticluta!
Pe langa el, poti sa iti mai cumperi si o fiola de vitamina A, si se procedeaza astfel : seara, inainte de culcare, bagi uleiul de ricin cu vitamina A, le amesteci, daca ai ulei de masline, pui si o lingrita doua de ulei de masile, si apoi incepi sa il dai pe par, de la varfuri pana la radacina! Te legi cu ceva peste cap si poti sa stai asa cu el pana dimineata! Te trezesti, il clatesti bine si repeti acest lucru cam de doua ori pe saptamana!
E foarte sanatos pentru par si il ajuta foarte mult!
Poti folosii uleiul de ricin si pentru unghii sau sprancene!
Bafta!