| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema care o framanta si pe mama mea. Parintii mei sunt divortati de mult timp si am un tata vitreg. Bunicul meu de pe linie materna e beat crita aproape tot timpul cand vine de la vila. Mama a vrut sa-l invite acasa pe tatal meu vitreg si exact in aceasta zi vine si bunicul. Mama mea nu stie ce sa faca ca sa nu se faca de rusine. Bunicul meu cand e beat crita poate face si scandaluri. Va rog ajutati-ma! Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| Led a răspuns:

Pai nu poate sa ii spuna bunicului tau sa vina in alta zi sau daca nu sa ii spuna tatalui tau vitreg sa vina altadata sau sa se intalneasca altundeva

| florin_7920 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa vorbeasca cu "tatal tau vitreg "de situatie si so rezolve ca oameni maturi pot rezolva situatia doar ea poate spune lucrurilor pe nume mama ta.