| pufosicaa a întrebat:

Buna, am terminat anime-ul Kamisama Hajimemashita cam acum o luna, si il ador, asa ca m-am uitat si in manga si am vazut ca sunt niste capitole noi, cu o fel de continuare a anime-ului. Asa ca ma intreb daca va fi un sezon 3 (ova-urile le-am vazut)

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Putin probabil si chiar daca ar face un sezon nou e posibil sa fie naspa plin de filler sau poate vor scoate alte ova sa nu apara problema asta depinde cat de mult material vor avea daca se hotarasc sa scoata ceva nou. Nu apare printre cele confirmate pana acum deci chiar daca vor scote unul nu o vor face curand

| pufosicaa explică (pentru Bobby711):

Cate sanse sunt sa apara?

| Bobby711 a răspuns (pentru pufosicaa):

Destul de mici, poate chiar inexistente. Stiu cum e cand termini o seriec are ti a placut foarte mult iti inteleg suferinta.

| pufosicaa explică (pentru Bobby711):

Eu voi incerca sa fiu pozitiva, pana la urma ova-urile nu sunt chiar continuarile anime-ului, din manga se intelege ca ar mai fii un sezon 3, fara ova-uri, desenele din manga ar avea legatura cu finalul sezonului 2, si ma gandesc ca ar exista sanse putin mai mari. Poti sa verifici si tu, (Daca vrei ) manga-ul sa vezi ca sunt capitole noi aparute de curand, si ar exista sanse sa apara in 2019-2020. Oricum multumesc de raspuns

| Bobby711 a răspuns (pentru pufosicaa):

E foarte popular si multa lumea spera(inclusiv eu) sa apara alt sezon de asta ziecam ca e posibil.Dar cu fiecare an care trece sansele scad ei o sa se axeze pe alte anime daca nu ma insel parca am citit acum ceva timp ca s=au apucat sa faca un anime diferit si asta e o problema deinde ce proiecte au si cine stie ce se mai intampla cu oamenii care decid si fac Kamisama multe au ramas neterminate chiar daca fanii si au dorit un nou sezon fie ca a fost vorba de bani, dezastre sau probleme personale. Bleach nu a fost terminat chiar daca manga e terminata si e destul de mult material autorul a fost grabit sa termine povestea si n a iesit cine stie ce, sau kaze no stigma cand autorul a decedat, ori HOTD de care nu s-a mai auzit nimic de un sezon 2 dupa ce Japonia fost lovita de tsunamiul ala. Imposibil nu e dar putin probabil inteleg ca ti place mult dar nu vreau sa ti faci sperante degeaba. Pana acum au fost anuntate oficial in mare parte doar cele care apar in prima jumatatea a anului daca apar noutati sau aud ceva te anunt.

| pufosicaa explică (pentru Bobby711):

Multumesc!