| rya79 a întrebat:

Bună! As vrea sa ma apuc de sala dar îmi este frica. Am anxietate sociala și îmi e rușine și sa ma duc sa fac abonament, da pai sa ma duc sa fac acolo exerciții când e mai multa lume. Nici nu știu ce trebuie sa iau după mine, nici cum sa procedez, câteva sfaturi? Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Apa, prosop, casti daca asculti muzica, e doar impresia ta ca toata lumea e atenta la tine, in general fiecare isi vede de treaba lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci dim la prima ora și o să fii singur

| miaumiau8888 a răspuns:

Dacă ai spațiu, începe acasă. Te documentezi despre ce vrei să faci, îți cumperi echipamentul necesar și începi. Nu ai nevoie de cine știe ce echipament. Dacă vrei mușchi, folosești simplu o dietă cu proteine (echilibrată totuși, nu doar proteine), te ții de treabă atât cât poți și crești intensitatea când lucrurile devin mai ușoare. Dacă nu poți acasă, încearcă într-un parc când nu prea e lume. Dacă mai ai prieteni, îi convingi și pe ei și e mai bine pentru tine. Spor!