| Bogdan00501 a întrebat:

As vrea sa merg la facultate in Timisoara,dar am auzit ca oltenii sunt tratati foarte urat, sunt discriminati.Nu inteleg de unde atata ura, nu toti suntem la fel! Voi ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Hei! Si eu sunt tot din Oltenia.Am verisoare care au facut facultatea acolo si s-au inteles foarte bine cu colegii si restul oamenilor pe care i-au intalnit.Una dintre ele isi continua serviciul acolo.Am si rude stabilite de mult timp acolo, multi prieteni de familie si tot asa.Eu cred ca asta cu discriminarea este in mintea ta.S-ar putea sa intalnesti persoane mai fitoase care nu se pot obisnui cu ideea ca si altii pot sa-si depaseasca conditiile.Din cate am observat, oltenilor astora le cam place Banatulhee hee.In fine, mergi linistit ca nu ai ce sa patesti.Banatul este o zona foarte frumoasa a Romaniei si merita sa te bucuri de fiecare moment petrecut acolo.
Pa!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate vor şi exista nişte cazuri izolate de discriminare (lumea nu e fără proşti), dar nu e cazul să generalizezi şi să-ţi faci prejudecăţi de genul. Dacă vei fi om cu oameni, va fi ok.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca asta este in mintea ta.

| RAY a răspuns:

Sa te renasti banatean, nu am auzit asa ceva pe bune

| LoveSleep a răspuns:

Ai înțeles prost.
Nimeni n-o să te trateze într-un anume fel doar pentru că ești oltean.

| Bogdan00501 explică (pentru LoveSleep):

Am citit niste articole pe net si am vazut comentarii de la banateni care nu erau tocmai frumoase la adresa oltenilor.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,sa nu vi la facultate in Timisoara ca m-am saturat de olteni.

Glumesc, si eu sunt oltean si nu mi-a zis nimeni niciodata ceva.Important este comportamentul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar zvonuri. du-te liniștit.

| vaporwave a răspuns:

Mai degraba doar o sa faca cateva glume pe baza felului in care te exprimi, accentul, chestii de genul, dar n-o sa fii discriminatlaughing))

| WarriorCat a răspuns:

Nu, nu. nu. nu...

Ai inteles gresit... du-te cu pieptul in sus happy.