| Florentina_Bianca_2001 a întrebat:

Buna, azi eram in parc si mi.a venit idea sa ma duc sa caut o ghicitoare. Cand am gasit, m.am pus pe banca si i.am dat un leu sa imi ghiceasca. Mi.a ghicit in carti si doar 2 sau 3 lucruri erau adevarate, ceea ce ma cam speriat. Dar dupa mi-a zis un prieten ca nu e bine sa imi ghiceasca.
Si acum vine intrebarea mea, de ce nu e bine sa iti ghiceasca o asa zisa ghicitoare?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca te pacaleste, evident.
Si fiindca pentru crestini e un pacat sa invoci puterile diavolului, chiar daca in joaca sau in bataie de joc, dar banuiesc ca tu nu esti crestina, altfel ai fi stiut asta.