| Thecurious a întrebat:

Buna, care va fi limba oficiala a Uniunii Europene?
Studentii de la litere mi-au spus ca, limba germana e din ce in ce mai vorbita in Europa.
Avand in vedere ca, Republica federala Germana domina Uniunea, cred ca, pe viitor, va trebui sa invatam germana, daca nu emigram in SUA sau Marea Britanie.
Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si nu iti place Limba Germana? bag de seama ca o iubesti mult de vrei sa emigrezi in in SUA sau Marea Britanie

| Celcestietot a răspuns:

Bineinteles ca va fi limba germana cea care va fi vorbita in viitor, nu numai in Europa, dar si pe tot mapamondul! Nemtii vor incepe cel de-al Treilea Razboi Mondial, iar acestia vor castiga datorita fratiilor lor care s-au retras in partea intunecata a satelitului nostru "natural" - Luna. Cei de pe Luna vor veni cu tehnologie militara superioara celei de pe planeta Pamant, nu numai pentru a cuceri intreaga lume, ci si pentru a il scoate pe Adolf Hitler din Antarctica - care bineinteles ca a fost pastrat la rece pentru aceasta victorie inevitabila. Adolf Hitler este ANTIHRISTUL sef!

| Dorotheea21 a răspuns:

Esti la Litere? happy
Eu nu am auzit niciun student sa spuna treaba asta.
Limba va ramane ca si pana acum, engleza, nici macar atunci cand o sa vina anticristul din Iron Sky in Europa, laughing nemtii nu-i vor convinge pe francezi si pe ceilalti componenti ai uniunii sa le vorbeasca limba.
Francezii, si limba germana? Te urca pe cruce.