| alexandra2859 a întrebat:

Buna,ce diferenta au experti TPU fata de useri normali? funda+vot.

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Au chestia aia portocalie in jurul avatarului care arata o posibilitate mai mare ca intrebarea/raspunsul lor sa fie unul mai sofisticat/folositor, desi nu e obligatoriu.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primii au ego-ul satisfacut... ceilalti nu.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu crezi ca,, unii,, ar putea simti nevoia doar sa ajute, lasand ego-ul la o parte?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

"A simti nevoia sa ajute" implica tot o recompensa morala, o satisfactie a faptului ca ajuti pe cineva, si tot pansament de ego este... omul nu face nimic daca nu-i face placere (placerea este hrana ego-ului) decat daca este fortat. Te forteaza cineva sa ajuti?
Si nu, nu am judecat eu chestia asta, ci administratia, care a tinut neparat sa "clasifice" userii dupa criterii de ego stimulante... de ce crezi ca exita Juniori/Seniori/Experti/Userul Lunii/Userul anului?
5 discriminari inutile, ca in armata, cu scopul declarat de a stimula ambitiile personale, fratioare!

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,sunt de acord cu tine, la,, nivelul,, la care ai adus un simplu comentariu.Esti peste nivelul care se,, cere,, pe site.Numai ca uneori e nevoie sa,,cobori,, putin, ca sa intrii in,, multime,,. Personal nu am dat importanta acestor,, calificative,, si n-am s-o fac nici pe viitor.Filosofia trebuie,,disecata,,in alta parte. Aprofundezi prea mult, si nu ai gasit locul potrivit. Uneori cel mai slab cotat student, merge la liceu, pentru a-si satisface orgoliul, a-si etala superioritatea.Tu ai venit pentru asta la scoala generala.Ramai aici, cu noi, sau dupa vacanta, te ridici printre ceilalti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Dupa "vacanta" imi sterg contul si ma duc sa inot in anonimat... Eu sunt aici doar sa fac cativa prieteni, nu sa ajut pe nimeni (doar pe mine insumi). Oricum e din ce in ce mai copilaresc site-ul, si sa vreau sa ajut nu prea vad cum... nu se cauta excelenta tehnica ca sa ma straduiesc sa editez vreun raspuns docunmentat, fiecare se bate doar de musca pe chestii puerile, pe care google ti le-ar oferi la prima tastare de topic in browser. Jucarie, asta e TPU. Si are "experti" in jucarii laughing

| alexandra2859 explică (pentru anonim_4396):

Nu poti sa iti stergi contul de pe TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandra2859):

Nu-l lasi tu? laughing

| alexandra2859 explică (pentru anonim_4396):

Nu dar nu poate sa il stearga am incercat si eu dar nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandra2859):

Mie mi-a mers sa il sterg de vreo 7 ori pana acum laughing

| alexandra2859 explică (pentru anonim_4396):

Cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandra2859):

Cum adica, cum?!
Pai scrii la contact si rogi sa ti-l stearga definitiv, si daca nu fac asta in 3 zile, ii stresezi cu mesaje peste tot, pana sa satura de tine si ti-l sterge laughing

| alexandra2859 explică (pentru anonim_4396):

Aaa mersi!

| alabalaportocalala a răspuns:

Sunt simpatici adminilor...straight face