| silivlad a întrebat:

Buna cum sa fac un arc cu care sapot vana sau a carui sageata sa intre in scoarta de copac? cand eram mic de la vreo 8 ani am inceput sa-mi fac arcuri dar toate trageau foarte slab acum am 12 ani si inca ma chinui mam uitata si pe youtube da n-am spriceput m-am uitat si pe google dar acolo scria in engleza puteti sa sa-mi spuneti schmecheriile cu care sa fac un arc puternic? si din ce copac sa fac arc? etc.

1 răspuns:
| robertungureanu76 a răspuns:

Trebuie să folosești lemn lamelar sa aiba elasticitate fără să se rupă