| FaraNumePls a întrebat:

Cum vi s-au parut examenele/simulările de la examenele din a-8-a(ultimii ani)? Eu am incercat sa fac azi simularea de anul asta și am rezolvat totul corect și sunt sigur de acest lucru. Să sperăm că va fi și anii viitori la fel de ușor laughing și la simulare dar și la Evaluare.

Răspuns Câştigător
| DixieP a răspuns:

Eu am avut examen in acest an si chiar au fost usoare subiectele atât la mate cat si la romana. Din cate am observat se da din ce in mai usor, desigur cu cate o chichiță care sa ne pună in incurcatura. Daca nu ai dat încă examenul iti sugerez sa nu te pierzi, pentru ca am patit si este frustrant sa gresesti la chestii de baza. happy

| FaraNumePls explică (pentru DixieP):

Da, m-am uitat la o Evaluare din 2009 și una din 2016 and diferența este mare, din ce in ce mai ușor (spre norocul nostru). Din câte am văzut dacă începi să te pregătești din timp (eu am inceput să mă pregătesc de un an laughing și chiar am văzut o evoluție ). Acum aproape orice elev va putea intra cam la orice liceu dorește, fie el slab, fie liceu bun. Satubsi mă gândesc cum va fi la examen prin 2020 laughing cu siguranță va fi super ușor laughing

| DixieP a răspuns (pentru FaraNumePls):

Clar, eu la inceputul anului scolar nu ma pricepeam prea bine la mate, dar am rezolvat acasa vreo 2 carti de teste, unde nu stiam il intrebam pe domnul profesor si am ajuns sa iau nota 9.60 in examen.
Cine stie ce se mai schimba pana in 2020 laughing si chiar daca poate mai ai pana cand vei da examenul, multa bafta si fi sigur pe tine! happy