| Alicce a întrebat:

Buna big grin, daca vreau sa plec cu mama in afara tari iar tatal meu este plecat deja (in Canada mai exact iar noi vrem sa mergem in vacanta aici in Europa ), am nevoie de imputernicire din partea lui? straight face big grin. As dori raspunsuri clare si sigure daca puteti straight face. Multumesc :*.

1 răspuns:
| Andra_8802 a răspuns:

Daca parintii tai sunt divortati ( si mama ta nu are custodie totala=adica la procesul de custodie s-a decis ca tatal tau are drept la vizite si te poate lua la el pentru un weekend pentru o anumita perioada din vacanta) atunci ai nevoie de semnatura lui.