| pinksweetloverr a întrebat:

Bună. Daca am 16 ani si decid să ma mut cu iubitul meu major in alt oras/județ si să facem un copil, poate veni politia să ma ia si să ma duca cu forta acasa? Fara opinii, doar raspunsuri la intrebare, va rog!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Normal ca se poate. Nu esti majora, deci sunt obligati sa te duca inapoi la parinti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce plângeri fac părinții tăi, dar da se poate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poate, dar nu numai că poate, ci va și veni, și te caută până te găsește.

| Dismally a răspuns:

Da, cat timp esti minora depinze de parinti, pe urma poti face ce vrei.