| Jerry_Alex_1999 a întrebat:

Deci... imi place de un baiat care nici macar nu ma baga in seama. Am vorbit de vreo' 2-3 ori atat. Cum as putea sa ma bag in seama cu el ( pe facebook ), sau sa-l fac sa ma placa?batting eyelashes Fundàààà!

12 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Dacă tot ai facebook-ul ce mai aștepți?

Contactează-l pe chat.

Eu îți urez succes.

| Jerry_Alex_1999 explică (pentru Dariusuu):

Sunt cam timida... straight face

| Dariusuu a răspuns (pentru Jerry_Alex_1999):

Și pe facebook?

| Jerry_Alex_1999 explică (pentru Dariusuu):

Mdaa... Pai cam ce sa-i spun in afara de -buna, ce faci?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca nu simte nimic pentru tine, cu cat te straduiesti, cu atat mai rau.

| Jerry_Alex_1999 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Pai asta-i chestia ca nici nu stiu ce simte el.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai,daca nu ai primit un refuz,incearca sa deschizi un dialog cu el.Ori ii spui deschis ce simti,ori o iei mai,,ocolit,,.Ai putea,printr-un mesaj,sa-i spui ca ai nevoie de o anumita carte pe care n-o gasesti, ii poti solicita parerea intr-un anumit domeniu, sau ai putea sa-l rogi sa te insoteasca undeva. Odata deschis dialogul si intalnindu-va, atunci lucrurile vin de la sine, intr-o directie sau alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți obliga pe nimeni să te placă. Vorbiți pur și simplu, și depinde de el dacă e interesat sau nu.

| Jerry_Alex_1999 explică (pentru anonim_4396):

Pai si cum ma pot baga in seama cu el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jerry_Alex_1999):

E atât de greu să-i spui un bună?!

| Jerry_Alex_1999 explică (pentru anonim_4396):

Ok. O sa incerc...

| Ciocolataaaaaaaaa a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el, sa glumesti, sa il faci sa rada. Funda?