| AlinaDum281 a întrebat:

Hei, imi place de un baiat pe care il cunosc de un an jumate, dar acesta nu prea pare interesat de mine i-am dat mesaj si nu mi-a raspuns sad
Desi ne cunoastem nu prea am vorbit.
De fapt chiar daca laș baga in seama nu prea știu ce sa vorbesc cu el sunt cam timidă.
Cum pot sa-l fac sa ma placa?
PS. Știu ca o sa ziceti ca nu pot sa oblig baiatul sa ma placa dar măcar dati-mi niste sfaturi.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu ar avea cum sa te placa daca nici nu prea ati vorbit. Vorbeste cu el fara sa ai o schema deja pregatita. Subiectele vin de la sine. Incearca sa-l cunosti, sa afli ce ii place si pe parcurs o sa vezi daca o sa ai sau nu o relatie cu el. Atata timp cat nu sunteti prieteni, pe ce vrei sa cladesti relatia? Eu asa consider, ca trebuie sa existe o baza. Bafta!

| Violleta2022 a răspuns:

1. Daca baiatul nu te baga in seama si nu-ti raspunde la mesaj, este pentru ca nu este interesat de tine si nu te place
2. Din pacate, nu poti face pe cineva sa te placa, ca nu-i papusa sa-i ordoni, sau sa o pui sa execute ce vrei tu.
Cand un baiat se comporta ca acesta, incearca sa nu cazi in pericol si sa te faci de rusine. lasa-l in pace, este evident ca-l agasezi cu mesajele si nu este bine, ca te poti face de rusine, daca-l mai iriti.
Ignoratul asta, este evident un rrefuz din partea baiatului, care nu-i interesat de tine.