| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața.

Am o întrebare asa mai ciudata.

Este adevărat că dacă omori pe cineva, spiritul acelei persoane te va bântui, mai ales noaptea?

Doamne ferește

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aia cu spiritul nu e sigur dar cazierul, in mod cert! Si nu numai noaptea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| johnnny123 a răspuns:

Asta ți se pare problema principală asociată cu omorul, faptul că spiritul acelei persoane te va bântui?

Altă problemă nu vezi?

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Da, se numeste legea si te va bantui multi ani la rece, si noaptea si ziua.
Iar daca credem ce spun unii, cica ar urma si o eternitate de căldură.

| carevaescu a răspuns (pentru carevaescu):

Dar spiritul in sine, nu. ¯\_(ツ)_/¯

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

De asta o sa trec pe iphone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce-i faci victimei tale. happy

Dacă e un accident și atât poate nu se transformă în fantomă.

Dar dacă victima moare în condițiile crunte, violente, macabre, sufletul ei nu are liniște și de obicei vine să se răzbune. Nu poate trece dincolo. Însă de obicei ea, fantoma/spiritul/entitatea nu prea se răzbună pe criminal ci de cele mai multe ori ea rămâne sub formă de spirit pe lumea asta doar în locul în care a fost ucisă și astfel tu dacă părăsești locul nu are putere asupra ta.

Din câte știu așa e happy fantoma bântuie doar locul crimei sau perimetrul, pe când demonii pot poseda și nu țin musai de un loc anume sau chiar dacă stau într-un loc, după ce demonul se alipește de spiritul unui uman, acesta va fi bântuit/posedat peste tot în lume, oricând. happy

Dacă întrebarea se vrea a fi cu spirit de glumă și de dragul de a scrie pe TPU, foarte faină întrebarea și exact pe gustul meu, ca să nu mai deschid filmele de groază sau o carte polițisto-demonică. happy

Dar dacă întrebarea are un iz de adevăr, te rog să încetezi până nu e prea târziu și-ți vei distruge viitorul. Cred că ai ce face cu viața ta, mult mai multe decât să ți petreci întreaga viață la mititica și cine știe poate va fi și o fantoma mai aprigă și te va bântui chiar și în închisoare. happy Sfatul meu : "Nu o face, oricare ți-ar fi intenția." happy

| ZappyTv69 a răspuns:

Neata! happy

Nu exista așa ceva. Depinde in ce crezi, dar îți zic de acum că poliția te va urmări mai mult, și noaptea și ziua!

| AlecuAlex a răspuns:

Salut recent am omort 2 persoane iar una dintre ele ma bantuie seara de la ora 23, 00 la 02, 00 e cam nasola dar mna iti asumi.