| gabriielaaa a întrebat:

Bună dimineața. Va cer din nou ajutorul, cum e mai bine să fac?
Stiu ceva ce mi se ascunde iar persoana respectivă vrea să pară dreaptă si că nu-s vinovată cu nimic.
Întrebarea e dacă îi bine să îi spun acum dar nu am cum decat la telefon si stiu că va nega plus că va ascunde mai bine ce face. Cea de a doua variantă ar fi să mă fac că nu stiu până peste o luna si ceva, cum ar fi mai bine să fac?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

E de preferat să nu te grăbeşti.
Atunci când o confrunți să ai dovezi astfel încât să nu poată nega.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Fa-te ca nu stii pana cand ai dovezi mai clare si nu poate nega. Asa poate sa te scoata pe tine vinovata.

| gabriielaaa explică (pentru SkyPilot):

Nu are cum să ma scoată vinovată ci doar să spună că nu-i asa