| anonim_4396 a întrebat:

Buna, doresc sa pun aceasta întrebare mai ales barbatilor.
Fiind intr-o relatie de foarte multi ani, m-am simtit neglijata si am adunat foarte multe frustrari. Acesta nu îmi oferea atentie, timp si afectiune asa ca dupa o perioada de timp m-am hotarât sa ne despartim. La câteva luni dupa despartire m-am vazut cu cineva de mai multe ori, la alte câteva luni dupa aceea m-am împacat cu el si a aflat ca intre timp am iesit
cu alta persoana. Mentionez ca a vazut mai mult decât trebuia sa vada si vreau sa aflu daca ar exista barbati care ar putea trece peste asta.
Întrebarea este daca credeti ca va putea vreodata sa înteleaga ca am
adunat multe frustrari, m-am simtit singura mereu si am încercat sa ii spun
mereu ca sa existe comunicare, sa rezolvam problemele?
Orice parere este binevenita.

Răspuns Câştigător
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu ai ce sa ierți dacă iubești cu Adevărată un om trecutul rămâne în trecut și punct dacă începe cu rahaturi de genul dai făcut cu ăla și cu ăla Dă-l în morți lui și gata.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am sa inteleg niciodata de ce naiba preferi sa dezgropi mortii de acum cativa ani si tot aduci in discutie frustarile trecutului?

Ce probleme mai vrei sa rezvoli, fetita?
Alea de acum 2 ani care nu mai au nici o relevanta azi?

Nu mai pierde timp pretios cu trecutul, ca ala este demult terminat si complet incheiat, nemaiputand sa schimbi nimic!

Traieste-ti prezentul si fa-ti planuri de viitor, ca asta are importanta azi si maine, nu trecutul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va înțelege niciodată.

| dullcat a răspuns:

Buna.In momentul asta presupun ca nu mai sunteti impreuna? Nu prea mai conteaza de acum ce putea sa inteleaga sau ce va crede pe viitor.Relatia era moarta de mult timp si nu mai are sens sa despici firul in patru. Daca se mai intampla asa ar fi de bun simt sa va despartiti imediat si apoi sa cauti pe altul.Iar impacarea nu cred ca e/a fost solutia buna.

| Freya1 a răspuns:

De ce ai vrea sa mai fi împreună cu un om pe care l-ai inselat pentru ca nu va mai simteati ok împreună?
Nu e clar ca dacă ajungi în punctul asta nu mai are rost sa continui relația?

| RoCkKiD a răspuns:

Nu stiu daca parerile o sa te ajute cu ceva pentru ca vad ca deja ai dat funda la un raspuns care pare ca doar iti zice ce crezi si ce ai vrut sa auzi.

Motivul pentru care zic ca parerile nu o sa te ajute e pentru ca depinde de ce fel de oameni sunteti voi, ce se aplica la mine nu se aplica la iubitul tau.

Daca as fi in papucii iubitului tau, indiferent de motivele pentru care ai ajuns acaolo, relatia aia ar fi fost gata fara nici o discutie in momentul in care vedeam videoclipul ala.

| sammie a răspuns:

Wow! Destul de complexă treaba. Uită-i pe toți și încearcă să te bazezi pe viitoarea ta carieră și pe viitorul tău soț. Îți vei pierde timpul cu ei.

| anonim3248 a răspuns:

Caută alt bărbat și uită-l pe cel de acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bla...bla... Noi, bărbații suntem niște nenorociți, voi sunteți niște sfinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum, probabil vrei aprobarea altora. Altă întrebare?

| Mely92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți dai seama ca îmi doresc sa știu părerea bărbaților si o aprobare, dar in aceeași măsura îmi doresc sa știu dacă exista bărbați care iartă si vor sa repare intr-o relație… mulțumesc de timpul tău

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Mely92):

Nu ai ce sa ierți dacă iubești cu Adevărată un om trecutul rămâne în trecut și punct dacă începe cu rahaturi de genul dai făcut cu ăla și cu ăla Dă-l în morți lui și gata.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Dacă te iubește cu Adevărat da cu Adevărat uită trecutul și aia e altceva chiar nu am de să-ți mai spun ca sfat și cum vrei tu sa mai înțelegi...