| Steffana a întrebat:

După ce mi s-a dezactivat contul Facebook am făcut o contestație. După ceva timp mi s-a cerut o adresa de e-mail pentru a-mi trimite ei mie un cod de confirmare Facebook! Okay, le-am dat o adresa de e-mail după mi-au trimis un cod de confirmare... Acel cod mi-au spus sa i-l trimit lor pentru a le dovedi ca acel cont pe care mi l-au dezactivat îmi aparține. Le-am trimis codul, după mi-au cerut sa le trimit poza cu buletinul pentru confirmare. Le-am trimis și poza cu buletinul... După mi-au spus "îți mulțumim am primit mesajul tău, te rugam sa aștepți pana analizam fotografia ta" Și a trecut vreo 5 zile de atunci pana acum și contul nu mi l-au mai reactivat.
Mai sunt șanse de recuperare? O sa mi-l deschidă? Posibil sa întârzie din cauza lui covid-19... Voi ce spuneți?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce poze aveai la profil? Aveai poze diferite?
Nu ti-a zis nimeni sa nu trimiti poza cu buletinul pe internet?
Facebook e un mare magar.

| Steffana explică (pentru anonim_4396):

La profil aveam o poză cu mine. După ce mi-au închis contul mi-a cerut sa le trimit o poza cu buletinul... Și le-am trimis pentru a le demonstra ca acel cont îmi aparține. Dar nici acum nu mi-au deschis contul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcă știam că e specificat acolo că probleme de genul și reclamații de orice natură, pot fi procesate mai greu, datorită faptului că sunt mai puțini operatori la Facebook acum care lucrează în timp real acum, în vreme de pandemie și că trebuie să aștepți nu știu câte zile pentru remedierea unei probleme.

| Steffana explică (pentru anonim_4396):

Am o săptămână de când tot aștept să-mi deschidă contul... Dar nimic