| anonim_4396 a întrebat:

E urgent, in ianuarie mi-a venit ciclul menstrual si de obicei ma tine 6-7 zile(prima si ultima zi cred ca sunt doar niste scurgeri mai inchise) o data m-a tinut doar 3 zile(in mai) in rest m-a tinut 6-7 zile. Ideea e ca de vreo 4 zile mi-a venit si nu stiu cat o sa ma țina si pe 14 iulie(azi) e ziua unui baiat si vreau foarte mult sa merg la ziua lui doar ca si-o face pe plaja si nu stiu daca o sa mi se opreasca sau nu. In niciun caz nu vreau ob si nu stiu ce sa fac. Ieri(pe 13) am purtat absorbant de zi care e 1 size ca si cum si nu stiu cate picaturi, l-am tinut vreo 6 ore si mi-a curs destul dar nu asa mult, de obicei port de noapte pentru ca sunt sanse sa ma patez dar azi nu m-am patat si am iesit si afara cu prietenii, am stat in picioare, jos, m-am plimbat etc si nu m-am patat. Cum imi pot da seama daca azi se va opri sau nu? Chiar vreau sa merg dar mi-e frica sa nu ma trezesc ca imi curge sange pe picioare. Heeeeelp

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Vorbeste cu mama ta.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Stie ca sunt pe stop si nici ea nu stie ce sa creada adica daca o sa mi se opreasca sau nu

| Dandinelle a răspuns:

Ia-ti absorbante la tine, si mergi la plaja, stai in pantaloni scurti si incerata sa stai la umbra. Nu e nimic sanatos ce ti se poate oferi ca alternativa de a stopa menstra, cand se opreste se opreste dar poate sa tina mai mult din cauza expunerii indelungate la soare.