| adellina a întrebat:

Eu la liceu sunt la profil tehnic.As avea sanse de a da la Medicina? Vreau sa spun ca fac biologie, chimie si din fizica dau si teza.La toate astea 3 materii sunt foarte buna, ma descurchappy

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poţi să dai la medicină indiferent de liceul pe care îl faci. Medicina se bazează foarte mult pe biologie şi chimie. Dacă te descurci la asta şi îţi şi plac e perfect.

mira
| mira a răspuns:

Ai toate sansele.Rezolva testele grila din anii anteriori.

| cosima11 a răspuns:

Daca te pregatesti din timp atat la chimie cat si la biologie, reusesti.sunt o graamda de teste cu 1000 de intrebari din chimie si 1000 din biologie. ceva de genu`. nu conteaza ce profil termini atata timp cat t intevi bine si la bio si la chimie:p

Bafta sa ai! :*

| Sapphire a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci.
poti sa dai si la drept daca vrei.
nu are vreo legatura liceul cu facultatea.
important e sa il termini cu o medie foarte buna. happy

| andreea4ever a răspuns:

Da! Sigur ca ai sanse! Intotdeuna exista speranta!
Incearca!:*

| akatsuki a răspuns:

Eu zic ca daca inveti, nu ar nici o problema. Dar am auzit ca daca vrei sa intri la facultatea de medicina trebuie sa dai un examen inainte