| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt in clasa a 7-a si din clasa a 9-a vreau sa merg in strainatate sa fac scoala(liceul), la muzica. Eu sunt la liceul de muzica in Craiova de 3 ani si am toate mediile de 10, doar in clasa a 6-a am avut 9, 91. Si am si concursuri internationale la pian cu premiul 1. Am facut si scoala de arte la pian (5 ani). Deci, ce examene ar trebuii sa dau, sau ce ar trebui sa fac ca sa pot sa ajung la o scoala de muzica in Londra?
Fundaaa!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii printre cei mai buni din generatia ta, sa ai pile si relatii si mai ales bani, sa cunosti foarte bine limba engleza.E foarte greu in strainatate, singura la o varsta atat de frageda.Deocamdata esti mica, eu zic ca ai destul timp sa te duci in strainatate si la facultate, liceul il poti face si aici.

| guesswhocodrutza a răspuns (pentru Bondarel99):

Cu parintii, nu singura... si cu engleza stau foarte bine big grin Si noi ne-am gandit ca de la facultate, dar am zis ca pote este vreo sansa. Oricum, multumesc.