| Delyaa a întrebat:

fum fac ca sa setez un anumit tip de scris pe mes? ex(comic sans mersi, de 13, negru)? de fiecare data cand vb pe mes, sa-mi apara scrisul asa?

3 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

E simplu. Mergi la "Messenger" apoi dai click pe "Preferences". Apoi te duci la "Appearance", si dai click pe "Change Fonts and Colors". Acolo iti alegi fontul / marimea / culoarea bla bla bla... Si cand ai terminat dai pe apply si gata. Nu-s buna la explicat, dar e prea usor ca sa nu intelegi.

| εїз Ir εїз a răspuns:

La messenger(sus). appearance. selectezi acolo. ce doresti, apoi APPLY, apoi OK. big grin

| ThornAlike a răspuns:

Ciao! happy
Faci Sign-In pe mess, dai sus la Messenger -> Preferences -> Appearance (partea stanga) si acolo ai optiunea Change Fonts and Colours (dreapta) si schimbi dupa bunul tau plac si dai OK si gata. happy

Asta este pentru messenger versiunea 10. Dar si pentru celelalte versiuni ar trebui sa fie cam la fel, poate doar denumirile butoanelor sa fie putin diferite:
Messenger = File
Preferences = Properties
Appearance ar trebui sa fie la fel
Change Fonts and Colours = Fonts and Colours

Have fun! happy