| InsaneAciD a întrebat:

Fundă! Am o intrebare care poate sa para ciudata. LA ce duce consumul excesiv de medicamente? Exemplu: De fiecare data cand te certi cu cineva sa iei in jur de 10-20 de pastile (diferite). De fapt cred ca se numeste supradozaj. Atat vreau sa stiu, care sunt urmarile. pura curiozitate.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La o intoxicatie cu medicamente care poate duce si la deces!

| whatevernvm a răspuns:

La fel ca drogurile, au acelasi efect daca sunt in cantitate mai mare. Iar drogurile le iei de cele mai multe ori de la depresie si stres pentru ca te ajuta sa treci peste si iti dau alte stari sau pot sa te omoare(depinde de pastile). Altele te adorm, altele doar te baga in spital. totul e cum ai zis, de la stres sau depresie cand simti nevoia de a face vreo " nebunie ".

| Bondarel99 a răspuns:

Gandeste-te ca poti sa ai alergie la unul dintre medicamente, se complica situatia...

Răspuns utilizator avertizat