| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Ieri, am facut o gluma la vecina de la etajul 2, mai exact am batut la usa si am fugit. Dupa aceea, am mai ciocanit inca o data la usa ei, numai ca de data asta s-a uitat pe vizor la cine a batut. Am mai fost o data, numai ca a treia oara a deschis repede usa si cand am incercat sa fug, m-a prins de ureche si m-a urecheat foarte tare, intrebandu-ma de ce am facut aceasta „gluma foarte amuzanta". M-a luat de urechi si m-a dus la ea in casa sa ma certe. Va dati seama, ca nu am acceptat sa intru, dar m-a tras si mai tare de urechi si pana la urma am intrat, intr-un final, cu greu. Acasa la vecina de sus, era si fiica ei in varsta de 15-16 ani, care îi tinea partea mamei ei. Fiica vecinei îmi tot spunea: „Îți face mama urechile ca de măgar, bine îți face, așa îți trebuie". M-a certat vecina si mi-a explicat ca daca mai fac o singura data asa ceva si sa o trezesc din somn, vine si ma trage de urechi. : „Data viitoare, daca te mai prind ca faci mizerii de astea, îți rup urechile". Mentionez faptul ca, m-a tinut de ureche atat timp cat m-a certat, adica undeva la 12 minute, daca nu mai bine ( 12-15 minute). La final, ea trebuie sa plece la salon sa se epileze si a rugat-o pe fiica ei care arată foarte bine, sa ma ia de urechiuse sa ma duca la mine, la apartament. Vreau sa spun, ca m-au durut urechile 2-3 zile la cat mi le-au strans de tare! Credeti ca am meritat urecheala? VOI CUM ATI FI PROCEDAT IN LOCUL VECINEI, in varsta de 34 de ani?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cineva are fetish cu trasul de urechi.

| LoveSleep a răspuns:

Eu cred ca esti plecat puțin de acasă.

| CIaudiu a răspuns:

Bine ti-a facut. Meritai si vreo doua-trei palme.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Practic, bătând la ușă și fugind, ai făcut o glumă, al cărei scop era să deranjezi o persoană. E logic că consecințele unui astfel de comportament sunt echivalente cu o ceartă/mustrare, așa cum s-a întâmplat de fapt - plus trasul de urechi, bineînțeles.
Vorba unui văr d-ai mei de treizeci de ani: „Dacă îl prinzi pe fraier, îl arzi" și se referă la hoții/păcălicii care sunt prinși în timpul actului. Mai pe scurt: ori ești profesional, ori nu. Și, dacă nu ești, plătești pentru asta.

| IvanClaudiaNicoleta a răspuns:

Eu ți-aș fi tras vreo 10 palme la fund.Si apoi as fi zis:Când mai vrei bataie mai treci pe la mine.