| Roxana22 a întrebat:

Buna,

In urma cu 11 zile am fost la un control ginecologic de rutina in urma caruia am primit diagnosticul de "clinic sanatoasa". La cateva ore dupa control am simtit un disconfort la nivelul unui ovar, insa mi-a trecut destul de repede. La 3-4 zile in schimb, am inceput sa simt acelasi disconfort pe o durata mai mare de timp...sincer nu am de ce sa ma mai duc la doctor mai ales ca m-a costat un milion consultatia si eu nu pot sa scot banii astia de pe o zi pe alta intrucat nu lucrez. De o saptamana incoace am o sensibilitate a zonei ovarului manifestata prin dureri trecatoare dar care se repeta de cateva ori pe zi...De vreo 5 zile iau antibiotice si observ ca trece cam greu. Stiu ca raspunsul sta in medic, dar totusi prea curand nu am cum sa merg, iar de o sarcina extrauterina nu poate fi vorba deoarece pe langa controlul in sine, mi-am facut si test de sarcina si oricum menstruatia este regulata.
Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| rex_2081 a răspuns:

S-ar putea sa fie un chist ovarian, dar solutia cea mai indicata tot medicul ramane.tratamentul cu antibiotice prescris de "bec" iti poate afecta ficatul.Multa sanatate.

| zacrazy a răspuns:

Du-te inapoi la medic si spune-i ce ai patit dupa control. Daca la final iti cere bani pentru consultatie aminteste-i de malpraxis. Pacat ca ai lasat sa treaca 11 zile de atunci. Mie unul nu mi se pare normal sa platesti din nou.

De antibiotice cine ti-a spus? Sa nu le iei dupa ureche ca faci mai mult rau decat bine.