| andrushk50 a întrebat:

Intr-o zi cand eram eu mica (4-5 ani, ) Am mers pe o strada sa ma joc cu prietenele mele. Erau mai multi baieti mai mari, si unul dintre ei a spus o injuratura( Du-te dr)! De-atunci m-am speriat foarte rau!
Chiar si acum imi mai e frica sa dorm noaptea fiindca am impresia ca ma urmareste cineva. ex: ala rau!
Mi-e asa de frica! Sunt foarte fricoasa! Bunica mea a sfintit toate camerele! Dar noaptea mereu se aud zgomote ciudate!
Stiu ca de fapt nu se intampla nimic, dar tot mi-e frica si as vrea doar sa nu imi mai fie teama!

Va rog cat mai repede!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce a m ai bună solutie este rugăciunea, cu voce tare la Dumnezeu, doar el are putere deplină asupra demonilor.Ce vîrstă ai?

| andrushk50 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nici pre mulat nici prea mai putin! Nu sunt majora!

| raisa1993maria a răspuns:

Pe bune? de la o mica injuratura? hmm nu stiu de ce dar nu prea cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? De la o simplă înjurătură? Lasă mă dracii şi spiritele, că nu există. Ce auzi tu, e probabil mobila, care e veche şi trozneşte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 5 ani te confrunti cu asta? straight face
Lasa lumina aprinsa pana adormi... thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Juleuuss a răspuns:

Spune-i bunicii tale să mai sfințească odată casa. laughing

| allison20 a răspuns:

Poate asa esti tu, mai fricoasa. Nu e neaparat din cauza acelor baieti. Cand te mai duci noaptea pe strada, fa in asa fel sa nu fii singura. Nu te mai gandi la acel lucru, fiindca iti vei face si mai mult rau.

| adinaiuliana a răspuns:

Nu este nimic real totul este in mintea ta.

| Aprettylittleliar a răspuns:

Încearcă să-ţi convingi subconştientul că nu este nimic rău, că totul e în regulă etc. Crede-mă, am păţit-o şi eu la fel acum câteva luni, însă nu îmi mai este foarte frică. Am încercat să mă conving pe sine că nu am de ce să-mi fie frică şi am reuşit. Baftă! An nou fericit!

| sconcsurias a răspuns:

Doamne fereste, "du'te dra*u" nu e o injuratura asa de grava raised eyebrows. Intrebarea ta m-a amuzat, dar esti mica asa ca o sa iti spun doar ca nu ai nici un motiv pentru care sa iti fie frica, nu ai de ce sa te temi, eventual poti sa te rogi inainte sa te pui in pat sau eu stiu! thinking Oricum toate astea se intampla doar in mintea ta! tongue