| anonim_4396 a întrebat:

Voua vi e frica de ceva? Mie da... de tot ce are legatura de intuneric, sunete, oameni ciudati etc.
Eu cred ca baza celor mai multe frici este frica de moarte...Adica daca ai frica de inaltime de fapt ti-e teama sa nu mori...
Sa va spun deci o intamplare.
Intr-o seara parintii s-au dus la o nunta, eu eram singur acasa si deodata s-a stins lumina, trebuie sa va mai spun ca locuiesc la sat.Mi-am luat lanterna (era noaptea) si umblam prin casa...deodata am luat cutitul pentru ca auzeam niste zgomote in pod, si apoi mi-am dat seama ca erau doar niste pasari. Dar daca era cineva chiar credeti ca l-as fi ucis (daca era altcineva in afara de parinti)? Inima imi batea to mai tare cand ma apropiam de zgomote. Deci intebarea este cum sa scap de aceasta frica?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă crezi ca aceasta frica o ai din cauza fricii de moarte, atunci ar trebui sa știi ca în Biblie, Dumnezeu arata ca omul când moare nu mai știe, simte nimic. De aceea nu trebuie sa îți fie frica. Eclesiastul 9:5, 6,10

| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te-Creatoeul meu, îți încredințez viața mea ție, fii Tu protecția mea, tu ții toate lucrurile sub control, pe Tine nimic nu Te ia prin surpinderere, primesc protecția îngerilor pe care Tu vrei să fie în jurul meu. Orice demon de frică îți poruncesc să pleci de la mine în Numele lui Iisus hristos, eu îi aparțin Lui!

| T0T a răspuns:

Mai bine îți cumperi un șprei din ăla, dar din ăla nasol, nu din ăla cu piper. Are un amic, a dat puțin cu el pe lângă mine și m-a usturat fața într-un hal. Are jet puternic, dacă îi dai direct în față poate să orbească sau/și să leșine și măcar nu îl ai pe conștiință că l-ai omorât.

| Stell99 a răspuns:

Crezi ca tu un copil de 12 ani poti ucide cu un cutit un eventual hot?
Eu zic sa nu iti mai faci iluzii.

Nici un barbat puternic nu poate pentru ca depinde de lungimea lamei si daca reuseste sa il injunghie.
Iar daca il injunghie trebuie sa loveasca un oragan vital altfel nu se poate.

Cu un cutit cu lama sub 12 cm nu faci mai nimic.

Iar in privinta fricii, vei scapa de ea pe masura ce avansezi in varsta.

| Elenina356 a răspuns:

Scapi de frica infruntand-o.

| flrlra a răspuns:

Si eu am frica de spatiu închise (claustrofobie). Dar tot ceea ce se intampla este in capul nostru..eu una nu stiu cum sa trec peste asta dar tu ai putea sa nu te mai gândesti la ce e mai rău. încearcă sa stai mai mult pe întuneric când esti singură si sa nu iti imaginezi ca e ceva acolo.