| ♥ℓiαnα♥ a întrebat:

Buna
M-am gandit sa intreb ce as putea citi, nu prea mai am idei (am avut o groaza, le-am notat si pe o lista dar am pierdut-o)... Dar vreau sa intreb care a fost cartea voastra preferata big grin. Orice gen, n-am nici o preferinta.
Eu nu as putea sa aleg o singura carte, dar stiu ca imi plac foarte mult cele de dragoste, drama, mister, politiste dar si cele scrise intr-un mod frumos. Voua?

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Iti recomand "Shogun " de James Clavell si "Vicontele de Bragelonne" de Alexandre Dumas.
Sunt doua carti uriase, atat la propriu cat si la figurat. Daca ai sa optezi pentru ele, o sa ai de lucru, dar te asigur ca nu o sa regreti.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mi-a placut foarte mult "Memoriile unei ghise" de Arthur Golden.Filmul nu se ridica nici macar 1% din cartehee heeE intresanta, afli despre Japonia ce nu o sa invete nimeni la istorie/geografie

| Georgiana21 a răspuns:

Scrisoare de dragoste-Mihail Drumeş
Lorelei-Ionel Teodoreanu
Pânză de păianjen-Cella Serghi
Nuntă in cer-Mircea Eliade

| mhg a răspuns:

Ai putea să citeşti "Papillon" scrisă de Henrie Charriere. Mie mi-a plăcut foarte mult această carte.

"Manualul războinicului luminii", "Alchimistul" de Paulo Coelho.

Eu îl apreciez foarte mult pe Edgar Allen Poe.Stilul lui este deosebit şi interesant, aşadar caută opere scrise de el.

Îmi mai plac două opere scrise de Nikolai Vasilievich Gogol : "Vii"şi"Nasul".

etc.

| geo0 a răspuns:

Bunaaalove struck

cartea mea preferata este :accidentul.
orasul cu salcami...

este foarte interesanta, este vorba despre o fata care cade din autouz isi rupe glezna, si un barbat o ajuta. el este foarte ciudat un barbat misterios ea incearca sa il descopere. o carte de nota 20 ti-o recomand
pupici