| 49Days a întrebat:

Ma tot suna o "inteligenta" cu privat. Se poate bloca numarul? Sunt pe Vodafone.
Multumesc.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde si de telefon. Daca ai cu android poti folosi aplicatia Blacklist Plus.Eu o am si functioneaza foarte bine.Blocheaza numere private, numere din agenda, numere care incep cu 076...072...etc.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca ai smartphone poti instala Call Blocker sau Easy Blocker si iti blocheaza automat apelurile cu numar ascuns. Insa ca sa fii sigura poti intra in setari sa verifici, dupa instalare.

| 49Days explică (pentru AlexanderAdrian):

Bine,o sa incerc mersi. O sa primesti si funda daca e totul ok.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru 49Days):

Iti recomand sa incerci mai intai Easy Blocker, pentru ca are o interfata mai prietenoasa si setarea aia cu hidden calls e mai clara, Call Blocker are o grafica putin mai invechita. Numele complet e Call and SMS Easy Blocker. Are o iconita ca un scut verde impartit in patru cu un telefon in coltul dreapta sus si un plic in dreapta jos. Asta pentru ca sunt multe aplicatii similare care nu prea functioneaza.

| Wukii a răspuns:

Nu cred, dar știu că poți afla cine te sună. Caută pe Youtube.

| VasiDobie a răspuns:

Buna,nu se poate bloca daca suna cu privat, dar poti sa o lasi sa sune pana "oboseste" sau sa-i inchizi mereu cand suna(fa ceva care s-o enerveze asftel incat sa nu te mai sune).