| NikoleeettaaaG a întrebat:

macadamia, camelie migdalele semintele de struguri si marula sunt bune pentru cresterea parului? (Mi-am cumparat un sampon si contine uleiurile acestea )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are cateva ingrediente naturale care-s ok, parfum printre primele ingrediente ( nu-i ok laughing ) si alcool denaturat ( este un iritant major dar in produsele care se limpezesc nu e asa problematic daca n-ai un scalp sensibil sau un par degradat - totusi eu l-as evita ) care ar putea sa-ti faca scalpul si cuticula firului de par uscata in timp, niste conservanti foarte iritanti pe la sfarsitul listei - methylchloroisothiazolinone si methylisothiazolinone.

Oricum samponul se clateste, este un produs mai mult de curatare mai ales daca nu este formulat ok, dar cu o folosire prelungita e posibil sa nu-ti aduca cele mai fericite beneficii - doza cu doza se aduna laughing

Daca vrei sa beneficiezi de proprietatile uleiurilor ( nu esentiale pentru ca sunt iritante, doar vegetale! ) cumpara-ti din plafar diverse uleiuri, fa-ti o masca si stai cu ea cat mai multe ore ( capul trebuie acoperit cu o casca de dus si un prosop ). Daca ai si un scalp gras poti sa folosesti ulei de jojoba sau kukui ( ori amandoua ) pentru scalp ( au o concentratie de acid oleic mai scazuta ) si pentru lungime poti sa folosesti un mixt de uleiuri cu o concentratie mai mare, cum ar fi : ulei de argan, ulei de migdale dulci presat la rece, ulei de cocos, ulei de masline, ulei de avocado etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat de benefice ar fi ingredientele dintr-un sampon sunt mai mult acolo degeaba daca nu e lasat sa actioneze. Despre ce sampon este vorba, nume si brand?

| NikoleeettaaaG explică (pentru anonim_4396):

Supreme oils nutri 5

| anonim_4396 a răspuns (pentru NikoleeettaaaG):

Are cateva ingrediente naturale care-s ok, parfum printre primele ingrediente ( nu-i ok laughing ) si alcool denaturat ( este un iritant major dar in produsele care se limpezesc nu e asa problematic daca n-ai un scalp sensibil sau un par degradat - totusi eu l-as evita ) care ar putea sa-ti faca scalpul si cuticula firului de par uscata in timp, niste conservanti foarte iritanti pe la sfarsitul listei - methylchloroisothiazolinone si methylisothiazolinone.

Oricum samponul se clateste, este un produs mai mult de curatare mai ales daca nu este formulat ok, dar cu o folosire prelungita e posibil sa nu-ti aduca cele mai fericite beneficii - doza cu doza se aduna laughing

Daca vrei sa beneficiezi de proprietatile uleiurilor ( nu esentiale pentru ca sunt iritante, doar vegetale! ) cumpara-ti din plafar diverse uleiuri, fa-ti o masca si stai cu ea cat mai multe ore ( capul trebuie acoperit cu o casca de dus si un prosop ). Daca ai si un scalp gras poti sa folosesti ulei de jojoba sau kukui ( ori amandoua ) pentru scalp ( au o concentratie de acid oleic mai scazuta ) si pentru lungime poti sa folosesti un mixt de uleiuri cu o concentratie mai mare, cum ar fi : ulei de argan, ulei de migdale dulci presat la rece, ulei de cocos, ulei de masline, ulei de avocado etc.