| вιαncα a întrebat:

Buna!
Mi-am facut cont acum cateva minute, si vreau sa aflu mai multe despre acest site happy.
Am auzit ca pe aici este vorba despre niste puncte. Cum le obtii? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Maysa a răspuns:

Dacă ești logat și oferi răspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, câștigi puncte și prin voturile primite pentru răspunsurile tale. Trebuie să ai în vedere faptul că și pe TPU calitatea primează - cu cât răspunsul pe care îl dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant cu atât vei primi mai multe voturi pozitive.

• Pentru un vot "inteligent" sau "folostor" care îl primești la un răspuns, valorează un punct;

•Pentru postarea unui răspuns aprobat primești 50 de puncte;

•Pentru un răspuns care este declarat câștigător de către un alt utilizator, primești 100 de puncte;

De asemenea, se acordă puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un răspuns:

• primul răspuns → 50 puncte

• al doilea răspuns → 40 puncte

• al treilea răspuns → 30 puncte

• al patrulea răspuns → 20 puncte

• al cincilea răspuns → 10 puncte

3 răspunsuri:
| raducebotari a răspuns:

Cistigi puncte daca raspunzi la intrebari

| вιαncα explică (pentru raducebotari):

Multumesc, si imi pare rau ca nu ti-am dat tie funda, dar RebeccaFlorentina mi-a raspuns mai explicit.
Multumesc inca o data kiss.

| GreenEyed a răspuns:

Buna! Bine ai venit pe TPU.O sa observi in scurt timp ca aici sunt tot felul de oameni.Seriosi,imaturi,glumeti,de treaba,nesimtiti, copii, adulti, adolescenti etc. Punctele le obtii prin fundite, iar funditele le obtii prin raspunsurile considerate folositoare. Dupa mai multe logari si fundite o sa devii utilizator senior si o sa poti sa votezi/raportezi etc alti utilizatori.Ca senior poti intra si in chat.dar nu e cine stie ce.

Daca te-ai inscris pe TPU inseamna ca esti dornica sa ajuti, iar pentru asta te felicit. Sper sa iti placa aici si sa ai parte numai de raspunsuri dragute.