| Emilyya a întrebat:

multi copii spun ca daca stai la vila se intampla lucruri ciudate, EU stau la vila, si nu este niciun lucru ciudat, ei spun ca se aud zgomote, nu este asa, oricui i se intampla ca mi se intampla si mie cred, ma duc la somn, inchid incetisor ochisori si-deodata ma ridic brusc, este imaginatia mea, mi se pare ca este o ubra, ...Si ca sa nu ma speri toate becurile sunt aprinse, si las boxele la maxim cu muzica, Eu stau intr-un cartier unde nu prea sunt multe vile..parintii mei sunt cam mereu plecati de-acasa, si sunt singurica...n-are cine sa mi tina de urat.Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, ursulet! in general vorbind, o casa are in componenta elemente metalice(acoperis de exemplu) si niste structuri de lemn (pod de exemplu, la scarile interioare etc. si dat fiind ca ele inca se mai aseaza sau sunt influentate de schimbarile de temperatura, produc niste pocnete. nu e nimic supranatural. cat despre umbre, daca ai un stalp de iluminat in partea cu geamul, s-ar putea ca atunci cand bate vantul sa miste coroana unui pom, iar tie sa ti se para ca e o umbra. de asemenea, faca trece o masina si lumineaza cu farurile, lumina se proiecteaza pe peretii camerei. daca masina e in miscare atunci si lumina se misca.si daca ai un ghiveci cu flori pe pervaz in fata ferestrei, umbra florilor se va proiecta pe pereti! nu e nici aici ceva anormal. cat despre singurica, nu prea cred! trebuie sa fie cineva din familie care sa stea cu tine. bunica, matusa. dar tu pe cine ai vrea sa-ti tina de urat? si ce sa faca ca sa treaca timpul mai repede, sa nu te plictisesti?

| Emilyya explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau pe altcineva, nu pe bunica si matusa..in fine.da cu siguranta sunt masinile care trec, Multumesc pentru raspuns... Pai ne-am juca laughing)) altceva ce ar putea fi ca sa nu te plictisesti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emilyya):

N-ai pentru ce! si faci foarte bine ca nu mai crezi in nimeni.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei na, te iei dupa minori lasa-i cu tampeniile lor in cap si tu daca vrei companie fa rost de o pisica.
https://www.facebook.com/......139573197/

| Emilyya explică (pentru mgtow):

Nu mi plac pisicile... Upsyyyyy, nu trebuie sa mai cred in nimeni..Mersiii de raspuns...

| SoNiCxXx a răspuns:

As putea sa iti tin eu de urat

| Emilyya explică (pentru SoNiCxXx):

Daaaa, te si astept, vino mai repede. laughing

| pacolino a răspuns:

Buna iubire asteptam si eu un ras de la tine

| pacolino a răspuns:

Te intrebasem mai devreme daca vrei nr meu de tel imi poti spune si mie cati ani ai

| SabrinaMariaSaraDaniela2002 a răspuns:

Draga Emilia, nu mai crede orice auzi.Ti se pare ca vezi umbre si ceva si eu stau la casa si este mare cu etaj.Mi-e imi este frica pentru ca sunt mica si imi imaginez totul.Este doar imaginatia ta. sper ca sfatul meu sa iti fie de folos! Tine minte nu mai crede orice.Nu este adevarat.Nu exista fantome.Stai linista.