| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Pentru cei care iubiți Raffaello, acele biluțe crocante învelite în cocos... știu că mai demult achizitionam,cel puțin în perioada Crăciunului ceva asemănător, la cutie de carton de un kg astfel de biluțe asemănătoare, biluțele erau de dimensiuni mai mici și nu cred că aveau acea alună în interior... știe cineva numele acestor minunații happy?

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Uite vezi dacă sunt astea
https://images.app.goo.gl/5hyQLi2cZ47Eosnw6

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Bună.

Nu sunt acestea ( deși, acum că mi-ai amintit de ele, am să le pun pe listă happy ), cele de care zic eu sunt mai ...simpliste, vin la cutie de carton.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Le-am găsit și achiziționat happy, se numesc Lumar.

https://gaitano.ro/product/lumarki-cocos/

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mai bune ca rafaelo ce spui nu sunt, alea albe is cele mai bune, dar si scumpe.
Hai sa iti mai spun ceva bun, bine cel putin mie imi place.Este ceva gen napolitata frantuzeasca se numeste LU La Paille D'or, ce as manca acum o lada din astea laughing

Nu mai cumpar ca le maninc pe toate odata si dupa ma ingras laughing, plus ca aici unde sunt eu nu sunt la magazin, trebuie sa dau comanda pe net.
Cauta poate in RO or fi si sa spui cum is.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Bună.

Știu! : ) Le ador!

Doar după cum le sună numele, sună bine = ))
LU La Paille D'or, le-ador : ))

https://www.google.com/......ps?/search
Astea?

Arată bine!, îmi lasă gura apă :))

Unde ești? Pe ce continent/ țară?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Sint in state, iar aici nu se fabrica asteaq LU se aduc direct din Franta.

| Catrice a răspuns:

Găseam la magazinul din colt, eftine și incomparabilehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le achizitionam adesea acum 2-3 ani, la vremea respectivă costau aproximativ 20 de lei ( /kg la cutie )