| Chellu a întrebat:

Ieri am avut un contact sexual neprotejat cu prietena mea, ea fiind in perioada infertila si am avut foarte mare grija sa nu ejaculez in ea. Ea acuza mancarimi vaginale abundente si elimina o secretie branzoasa, in forma de bilute foarte mici, in cantitate marisoara. Mi-a spus si ea, si am observat si eu acele bilute ce s-au lipit de penisul meu dupa terminarea actului sexual. Ce pot sa insemne bilutele alea? Va rog, un raspuns concret cat mai rapid! Cat mai multe detalii! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

laughing). ai auzit vreodata de boli cu transmitere sexuala? sau ca perioada aia infertila nu e atat de infertila cum crezi tu? sau ca exista lichid preejaculator care poate fecunda?

daca ai noroc sa nu ramana bortoasa, sper sa ai acelasi noroc sa nu iei vreo gonoree sau alte boli simpatice.

ca fapt divers, ce zici tu acolo, este o problema de igiena interioara. cam aceeasi care o ai si tu daca nu te speli pe "cap". face un fel de "branza". desi vaginul are un fel de a se auto-spala, nu este la fel de eficient ca o spalare cu un instrument facut pentru asa ceva.

in mai putine cuvinte: spune-i sa se spele inauntru ca e jenant

| Chellu explică (pentru JohnnyBi):

Aici nu-i vorba de igiena. Eu m-am gandit ca e da la cum s-a "udat", pentru ca e culmea, ca fix atunci am facut-o fara si fix atunci au aparut.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Chellu):

Nop, nu e. am avut si eu femei cu aceeasi problema si m-am panicat la fel ca tine. numai ca eu am avut placerea de a cauta pe net, de a ma face rosu de rusine sa intreb un ginecolog, alte fete, etc. nu e de la cum s-a udat sigur. daca e de la igiena, boli, alte motive, mai mult ca sigur. si la alte motive intra muuuuulte posibilitati.

stii cand ai un picior umflat si te doare? poate fi fractura, fisura, edem, entorsa, contuzie, etc. deci daca la 1 picior, 1 umflatura poate avea 10 motive ca este acolo, la un organ precum vaginul...cate alternative poti avea pentru un simptom?

| Chellu explică (pentru JohnnyBi):

Multe, zic eu. Dar eu de bilutele alea sunt ingrijorat, nu de altceva.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Chellu):

De ce nu faci ca mine? esti curios, intreaba. du-te la un nenea doctorul (fie el si de familie, du-te la un doctor cu care sa poti vorbi mai lejer) si intreaba. rusinea mai mare e sa ajungi la acelasi doctor cu vreo boala, decat sa intrebi din curiozitate.

| Chellu explică (pentru JohnnyBi):

M-am gandit la asta. Cunosc o farmacista si maine am vrut sa merg sa o intreb.

| Hαppiηеss a răspuns:

Este o infectie vaginala, probabil o candidoza.
Sa isi faca un control ginecologic cat mai repede.

| hahahabun a răspuns:

Are probleme mari spune-i sa meargă la doctor

| stefan199 a răspuns:

E o boala ce se numeste candida nu trebuie sa va alarmati

| Chellu explică (pentru stefan199):

Inteleg, dar cum se trateaza? Inafara de doctor