| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care vor sa slăbească sau chiar sa se mențină: Vreau sa va spun ceva.

Știți ca s-a zis ca dacă bei apa, apa iti ia sentimentul de foame? Pai chiar e adevărat.

Astazi dimineață am avut o foame destul de mare, și am zis sa iau și eu o bucata de ciocolata ca doara e dimineata. Am luat o bucățică destul de mica.

Am luat o cana cu apa și în timp ce mancam ciocolata am băut și apa. După ce am terminat acea bucățică de ciocolata simțeam ca nu îmi mai este foame deloc. Ma simțeam plina și când mă uitam la celalalte mâncăruri îmi venea greață.

În mintea mea gândeam ca nu o sa-i fie de ajuns acea bucățică dar ce sa vezi. chiar a fost de-ajuns.

Sincer cred ca a fost de la apa. Nu am băut - o nici înaintea, nici după. Am băut - o în timp ce mancam ciocolata : așa o mușcătura, așa o gura de apa.

Dacă știați deja asta, felicitări, dar am zis ca as vrea sa îmi expun și mie întâmplarea în legătură cu acest "mit".

Mulțumesc! Zi frumoasa!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Se stie ca uneori senzatia de foame poate fi confundata cu setea.
In mod normal trebuie sa bem 2 l de lichide pe zi, daca respecti asta o sa vezi ca nu mai poti manca asa de mult cum mancai de obicei.