| Maariiaa a întrebat:

Bună.

Pentru școală, ne-a dat la clasa a 6-a o prostie de temă.
Dacă avem profesorul dus, bineînțeles că și temele care le dă sunt la fel ca el.
Ne-a dat să rezolvăm 8 împărțiri la două numere. Adică un număr de maxim 6 cifre să îl împărțim la unul de două cifre. Ceva extrem de simplu, dar prin culegerile care le am nu găsesc astfel de împărțiri.
Vă rog da-ți-mi 8 împărțiri după cum v-am spus mai sus, nerezolvate bineînțeles, chiar nu am de unde să le iau.
URGENT!
Vă mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

11 000:22=...
999 000:50=...
550:11=...
60000:30=...
20 100:40=...
786126:33=...

***P.S: Acest site nu este pentru a-ţi face temele, te rog să nu mai repeţi. Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente *Pentru că s-ar putea data viitoare să fi raportată. Nu o lua de rău...

| Maariiaa explică:

@Graphee Nu o iau în nume de rău,chiar apreciez gestul. Consider că nu este o temă,doar mi-ai dat niște operații,nerezolvate bineînțeles. Dacă ceream rezultate,cosideram întradevăr că este o temă,dar pentru asta,doar ajuți pe cineva, pentru ce este făcut site-ul. Știu foarte bine regulile site-ului, crede-mă!

| alexshobyx a răspuns:

Temele Nu se fac pe TPU...de te-ai luat de altii dac a tu nu poti respecta regula? Suspendare.

| Maariiaa explică (pentru alexshobyx):

Scuze,din exprimarea ta nu am înțeles mai nimic. Exprimă-te în limba română și apoi așteaptă un răspuns din partea mea.

| alexshobyx a răspuns (pentru Maariiaa):

Wow ce smechera te crezi tu, vai ...repet : iti permiti sa vorbesti de altii ca isi fac temele pe TPU, dar nu te uiti in propria ograda. Oricum vei fi raportata pentru toate intrebarile care includ teme sau intrebari stupide precum :"cum merge scoala", si crede-ma am gasit destule.

| Maariiaa explică (pentru alexshobyx):

laughing Raportează-mă! Nu mă încălzește cu nimic.Îmi permit, vreo problemă? Te rog insistent să mă raportezi.kiss Îți dai seama ce faci, te crezi și tu un copil alintat. Am uitat să îți spun:stupid!

| alexshobyx a răspuns (pentru Maariiaa):

Nu imi permit sa merg mai departe deoarece nu ma pot pune la mintea unei fetite de (probabil) 14 ani ce pune intrebari precum "cum merge scoala", inchei asta spunand ca esti proasta si sa te uiti in ograda ta.