| AleDia a întrebat:

Pentru voi internetul va este prieten sau dusman? De ce?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca un frate, imi ofera multe nu minciuni cum spune lumea si invidii.

| Bacemi a răspuns:

Prieten deoarece sunt usor asocial si astfel pot afla informatii si le pot verifica pentru a lua decizii cat se poate de corecte.
Dusman deoarece de multe ori sunt in perioade de blank in care ma obosesc nefacand ce imi doresc cu adevarat.

| mona a răspuns:

Il consider mai mult un prieten decat dusman pentru ca orice informatie vreau sa obtin o gasesc pe internet

| AvalohAlyn a răspuns:

Internetul este cand prieten cand dusman dar depine de mine daca mi-l fac prieten sau dusman in functie de ce caut si citesc si ce activitati fac la el. Uneori sunt rele sau nefolositoare, alteori bune etc.Dar pot zice ca eu cu ajutorul internetului citind articole si carti mi-am dezvoltat vocabularul, limbajul, nu zic nici acum ca e unul stralucit dar mi l-am dezvoltat putin.
Internetul este prieten atunci cand tu vrei sa ti-l faci prieten.
Numai bine.

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Ambelebig grin
Prieten:am mare nevoie de el
Dusman tongueierd foarte mult timp x_X

| ady123 a răspuns:

Pentru mine e un prieten pentru ca de la el aflu TOT ce vreau sa stiu si cum eu sunt copil imi ofera si jocurile online, alti castiga bani pe net, etc
Dar internetu poate fi si ceva rau pentru ca creaza depedenta

suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai mult decat prieten, el imi ofera painea de zi cu zi

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dușman pentru cei ce nu știu să-l folosească, prieten pentru cei ce știu să-l folosească, depinzând de scopul fiecărui individ în parte.

| AtateaConditii a răspuns:

Un prieten foarte bun si ma face dependenta de ellaughing dar uneori il urasc pentru ca il iubesc.

| Vans a răspuns:

Mi-e amic.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Uneori imi este dusman alteori prieten, prieten ca imi da muzica si informatii utilitare si dusman pentru ca uneori ma minte cu informatiile.O zi frumoasa sa ai

| Hevnoraak a răspuns:

Cel mai apropiat din viața me, nu ma trădat niciodată nu mă înșeală m-a învățat și încă mă învață mai multe decât am crezut că e posibil vreodată.Mi-a deschis ochii să văd adevărata față a lumii din jurul meu.

| user5493 a răspuns:

Si-si...sunt multe lucruri bune, dar si mai putin bune

| nowar a răspuns:

Imi e prieten pentru ca aflu multe chestii interesante si noi, dar uneori e prea posesiv si chestia asta ma calca pe nervi waiting adica vreau sa ies afara si el imi tine degetele lipite de tastatura straight face

| ŁøRik a răspuns:

Acum noi suntem tineri, copii.Dar mai apoi cu totii vom parasi aceste site-uri.Noi crestem, sincer.Cu totii vom avea familii, copii.Nu ne vom mai gindi la skype, facebook, twiter etc.Cu siguranta vei gasi o foaie unde sa-ti scrii login-ul si parola.Pur si simplu vei conecta calculatorul.Vei intra pe site-urile de socializare si vei constientiza ca e o pagina pustie deja de mult timp.Vei citi conversatiile cu persoana ce-ti era draga cindva, Vei plinge.Toate mesajele, toate miile de melodii ce vi le trimiteati reciproc.Statusul tau "am plecat de-aici", restabilit cu mult, mult timp in urma.Destul de pustiu.Toti prietenii care-ti scriau pe pagina ta, au crescut si ei, si ei de mult nu mai intra, sunt fericiti acum.Si dvs.probabil la fel. Unii si-au sters paginile.Trist? Foarte.Dar tii minte ce prietenie era intre voi? Parea ca e pentru totdeauna.Asa si veti ramine niste copii fara griji.Dar nu… A venit timpul sa deveniti maturi.Asa e mereu.Inca o data citesti toate mesajele de la prieteni.Vei plinge, neaparat.Niciodata nu veti mai vorbi asa.Niciodata.Esti ultima data online."Sterge pagina". Apesi cruciulita.S-a terminat.Deconectezi calculatorul.Iti imbratisezi familia.Acum ei sunt viata ta.Doar ei.Si nu mai ai nevoie de nimeni.Iar in alte orase, tari, acei oameni, prieteni si acel om pe care-l iubeai, poate si ei stau si-si amintesc de ce-a fost cindva.Niciodata nu ne vom mai intoarce in acea viata.Viata Online.Dar cindva acolo, in timpul noptii, stind la fereastra, ne vom aminti de acea viata fericita.De toti acei prieteni.Am crescut…

| ClaudiuEly a răspuns:

Prieten pentru ca poti gasi orice