| Mogiojojo a întrebat:

Buna, people. V-ati gandit vreodata ca traiti intr-un fel de matrix (realitate simulata de alti oameni) si ca nu e locul vostru aici, nu va integrati aici?
V-ati gandit ca voi sunteti niste cobai si ca exista o lume 'in afara' normala?
Tot timpul am crezut ca am 'ghinion' pana cand mi s-a aratat chestia asta.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"V-ati gandit vreodata ca traiti intr-un fel de matrix" - așteptăm cu intreres comentariile la

https://www.imdb.com/title/tt11749868/?ref_=fn_al_tt_2

așa e la izolare...

| Celcestietot a răspuns:

Bună! Ai avut vreo experiență paranormală happy?

| Mogiojojo explică (pentru Celcestietot):

Tot mai multe in ultimul timp.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mogiojojo):

Doresti sa imi impartasesti in privat? Poate te va ajuta cu ceva happy.

| StrongHeart a răspuns:

M-am gandit la tot ce ai descris tu, am cautat mult pe tema asta precum si samadhi(termen din filozofia budista), iluzia sinelui https://www.youtube.com/watch?v=Bw9zSMsKcwk
Daca vrei sa stii adevarul,nu,nu suntem cobaii nimanui,decat daca alegem sa fim.
Suntem fiinte carora ni se da libertatea de a alege,in orice moment al vietii noastre putem sa alegem cum traim.
Intr-adevar exista multe manipulari si forte exterioare omului care intervin,care instiga, majoritatea subtile, e greu sa realizezi ca exista, dar in ultima instanta, tu alegi daca ii lasi pe altii sa te controleze sau nu.

| Bruno92 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic psihiatru. Pare a fi ceva grav. Realitate distorsionata. E vina ta ca nu te integrezi nu a unor fiinte inexistente din capul tau. Mutate in alta localitate, schimbi locul schimbi norocul.
Nu te mai gandi la prostiile astea fictive, traiesteti viata.

Răspuns utilizator avertizat
| claueu16 a răspuns:

Poate traim in matrix si poate niste extraterestri sau alti pamenteni ne-au bagat intr-unul dintr-un anumit motiv sau am facut-o noi de buna voie. Poate niste extraterestri sau alti pamenteni intervin in vietile oamenilor si asta poate da impresia ca te afli intr-o simulare. Sau poate traim intr-un astfel de univers bizar in care poti influenta in ce scenariu sa colapseze realitatea un fel de mind over matter. Dar daca Einstein avea dreptate pe jumatate si o particula spre exemplu electronul ca e cea mai mica daca atinge un nivel de energie mai mare decat planck poate depasi viteza luminii si calatori in timp si astfel viitorul poate influenta trecutul iar astea i fac deja in ascuns sau e posibil sa nu se poata calatori in timp ci doar sa se poata decoda viitorul.