| szmotovio a întrebat:

Buna!

Postez aici pentru ca nu am gasit o categorie potrivita.As avea nevoie de niste pareri.
Cum va comportati in preajma unui coleg rautacios si ingamfat?
Lucrez intr-un call center si zilele trecute l-am rugat daca ma poate ajuta cu mutarea unui paravan? A spus ca el nu este de la mutari.
Tuturor colegilor ni se crede superior.
Suntem dintr-un oras relativ mic si e ruda cu sefii, deci i se tine isonul ca sa zic asa.
Orice greseala o toarna la sefi, 2 colege sunt chiar timorate sa nu le prinda cu ceva sa le spuna.
De ignorat nu poate fi vorba, este ignorat de toata lumea oricum.

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

In fiecare loc de munca exista cel putin 1 protejat al sefilor care toarna tot si se crede mare zeu.In afara de a-l ignora nu ai ce-i face.Eu am incercat si alte metode dar am avut numai probleme cu sefii pana m-au facut sa imi dau demisia.Sa-i ia dracu pe toti sclavii infumurati si intrati pe pile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea, într-un loc de muncă trebuie să existe o climă favorabilă, o climă ok. Ori aveți c*****e și-l tratați cum trebuie, indiferent că ie rudă cu șefii ori, îți cauți un loc de muncă unde există o ambianță mai frumoasă.
Eu am niște prieteni care lucrează la niște call center-uri și clima
de acolo este foarte toxică, trage spre telenovelă, nu o fi peste tot așa dar, tot aud chestii nu prea mișto despre call center-uri.
Ori îl puneți la punct ori poți să găsești un loc de muncă, cu un colectiv ok.

| oz_1736 a răspuns:

Otravuri de astea sunt peste tot. Dar nici un loc de munca nu este garantat si nu dureaza toata viata