| david1996 a întrebat:

S-a întâmplat ieri ceva ce nu mi-a plăcut. Eram la școală. A venit o colegă îmbrăcată în rochiță. Și cum eu eram în ultima bancă de pe mijloc, iar ea în penultima de pe rândul din dreapta, credea că mă uit la picioarele ei, și nu a fost așa. Tot se acoperea, tot se mișca, tot se întorcea cumva cu spatele la mine. Eu eram atent la oră, nicidecum la picioarele ei. Iar acum mă crede nesimțit. Și la un moment dat eram cu ochii în podea, stăteam pe gânduri, iar acea fată s-a întors și mi-a zis: Mai ai mult să te uiți la picioarele mele? eu nu i-am mai răspuns nimic, că oricum nu mă credea! Dar eu nu pot să o las așa. De acum mă crede că am făcut asta. Oare credeți că există leac?

Răspuns Câştigător
| gabri778 a răspuns:

Lasele pe mironosite din astea acum e interzis si sa te uiti la picioarele unei fete? Eu credeam ca e urat sa te uiti la fundul ei sau asa ceva. Eu sunt fata si nu m-ar deranja daca cineva s-ar uita la picioarele mele. Si lasa-le daca nu te cred ca tu nu aveai nici o treaba cu uitatul la picioarele lor si ca tu erai atent la lectie ca orice om normal.

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

De ce-şi mai pune rochie scurtă dacă nu vrea să-i vadă nimeni picioarele? Colega asta a ta e cam redusă.

| Vans a răspuns:

Cam limitată colegă-ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zice un utilizator mai sus, pentru ce naiba poartă rochie scurtă dacă nu vrea să-i fie văzute picioarele? laughing Sau e ceva adeptă a stilului ăla de pe facebook, cu poze făcute în chiloţi, iar statusul de la descrierea fotografiei să fie ceva legat de " suflet " şi alte bazaconii? Eu să fiu în locul tău, acum aş face intenţionat toate acele lucruri, cu uitatul insistent la picioarele ei(chiar dacă mi se pare un gest destul de idiot, practicat în special de anumiţi giboni care bălesc la picioarele oricărei fete, aproape, cu fustă sau pantaloni scurţi). Şi chiar aş face gesturi şi mai " nesimţite " şi " mârlăneşti ", ca să aibă motive întemeiate de a mă face nesimţit şi de a fi supărată.

| david1996 explică (pentru anonim_4396):

Doar atunci s-a întâmplat asta. Sunt printre cei mai tăcuți din clasă și tot eu sunt cel mai nesimțit. Mda...
Omul uită până la urmă. Apar o mie de activități noi.
Nu suport când lumea mă învinovățește fără ca eu să fi făcut ceva.

| Zatharra a răspuns:

Păi dacă insiști să rezolvi ceva poți să-i explici cum a fost și dacă tot nu pricepe las-o baltă...Să creadă ce vrea.Peace!

| david1996 explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri! Tot mă simt aiurea când cineva crede că sunt nesimțit. Dacă era un alt coleg în locul meu, ea nu mai zicea nimic! Decia asta mă face să cred că sunt cel mai insuportabil coleg din clasă.