| EstiApreciatDacaEstiDiferit a întrebat:

Buna scumpilor!
Ati fi de acord daca s-ar pune o personalitate feminina pe o bancnota romaneasca?
Eu m-as bucura tare, nu avem nici o femeie pe monezi sau bancnote

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bună idee.
Discriminare! laughing

NOname
| NOname a răspuns:

Mă și mir că feministele încă nu au făcut vreun protest (sau nu știu eu).

| Trolli a răspuns (pentru NOname):

Haide sa facem noi, we can change the world! laughing

| NOname a răspuns (pentru Trolli):

Hai! :))
http://www.youtube.com/watch?v=HiPbbGD13bA

Poate mâine o găsim pe tonciu cu buruiana pe bancnote de 2 lei. =))

| Trolli a răspuns (pentru NOname):

La adevarata lor valoare! =))
http://www.youtube.com/watch?v=MjBzElQrm4E&feature=related

| NOname a răspuns (pentru Trolli):

O, Yeah!
Prea bună!

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Au deja un "protest" tacut,ca,deh, nu le lasam noi, porcii din cocina, nesimtiti, ce nu vor o radianta zeita pe o hartoaga pe care nici s-o mai falsifici ca lumea nu poti : http://altfem.ro/

Ana parc-ar merge, asa putin, de-o tura. Direct pe bicla! :))

| 4b a răspuns:

laughing asta mai lipsea...
Sanatatewinking

| Woodenpints91 a răspuns:

I-ar păsa cuiva de cine-i pe bancnote? Nu de alta,dar dacă merg pe stradă şi întreb oamenii cine-i pe bancnota de un leu,majoritatea nu vor şti să-mi răspundă.
Deci, din partea mea, bancnotele ăstea ar putea să fie doar colorate şi cu valoarea pe ele, oricum nu-i pasă nimănui de ce personalitate este prezentă.
Iar atâta timp cât banul a ajuns ceea ce este în ziua de astăzi, mi se pare jignitor pentru toţi cei care apar pe bancnote.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi super! Chiar nu m-am gandit la asta pana acum.

| EstiApreciatDacaEstiDiferit explică:

Eu am pus intrebarea pentru ca am vazut la TV reclama cu o petitie cu acelasi subiect.

| NOname a răspuns (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

Ah, da? Deci s-au apucat deja de treabă? Fain.

Eu propun să facă bancnote cu Ema, să ne lumineze de pe ele și să fim de nedespărțit...deși Hombe s-ar putea să fie cam gelos. laughing

| EstiApreciatDacaEstiDiferit explică (pentru NOname):

laughing) eu cand am discutat cu mama ne gandeam la Nadia Comaneci

| NOname a răspuns (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

Da, Nadia Comaneci ar fi chiar bună. Cred că este cea mai reprezentativă pentru România (la momentul actual). Da' și Ema pentru TPU... laughing Merită o bancnotă!