| adynyco a întrebat:

Se poate face pasaport la copil daca unu din parinte este plecat in strainatate? sau sa trimita dovada prin fax sau imail, daca da ce trebuie facut, va rog un raspuns concret, MULTUMESC

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ziua! Dar cel m ai bine a rfii să merge ti dumneavoastră la sectia de politie unde apartine ti, si să intreba ti acolo, sint foarte drăguțe si amabile doamnele politist si vă pot răspunde intrebărilor dvs, si ave ti răspunsuri oficiale din partea lor. O zi frumoasă vă doresc.

| ConstantinCornel a răspuns:

Numai dacă copilul este dat in puternicire unui părinte.

| adynyco explică (pentru ConstantinCornel):

Nu am imputernicire, dar cel de dincolo nu poate sa imi trimita vreo dovada, fara ca sa vina in tara?

| ConstantinCornel a răspuns (pentru adynyco):

Nu!