| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Am si eu o nelămurire sa-i zic asa. De cateva seri tot aud un zgomot identic dar identic cu cel produs de rotile de la plita, cei de la tara cunosc sunetul(e cam greu de confundat). Initial am crezut ca parintii mei mai pun pe foc in bucătărie, dar astazi i-am intrebat pe parinti ce naiba fac ei la ora 03 la plita ca se aude din camera la minem iar ei au zis ca aseara nici nu au facut focul. Deci nu sunt nebun. Nu cred in sfuri, nu am halucinatii. Sunt o persoană cu capul pe umerimnu consum alcool, nu ma droghez, am 26 de ani. Dar va jur ca se aude exact ca si cum ar scapa candva rotile de la plita. Precizez ca vecini nu am prin jurul casei. Treaba asta se întâmplă de cateva zile.

Răspuns Câştigător
| Fantaspirit a răspuns:

Afecțiunea tinitus cauzează acufene,zgomote ciudate in urechi,inexplicabile câteodată, daca îți tuie una din urechi de aici se trage că tinitus are o largă varietate de sunete ciudate, nu la toți se manifesta la fel. Dar pot fi și halucinații auditive, daca ești un om solitar, stai izolat de oameni se poate produce brusc chiar daca tu crezi că ești sănătos tun la cap.

| ArotariteiEduard a răspuns (pentru Fantaspirit):

Chestia e ca si prietena mea aude același sunet

| Fantaspirit a răspuns (pentru ArotariteiEduard):

Când unul din voi e treaz și aude sa meargă repede și să verifice, puteti instala și o cameră

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

E un animal care face acest zgomot. Altfel as banui vantul: o usa in acoperis, obfereastra neinchisa, etc.

Răspuns utilizator avertizat