| lilskies a întrebat:

Bună seara, am vorbit cu cineva la telefon si mi-a zis ca sunt cam ințepător, am cautat pe google si înseamnă că dau o senzație de ciupituri dar vreau sa știu dacă mai înseamnă si altceva, m-am comportat frumos cu el, i-am și zis mulțumesc, nu înțeleg dacă l-am ofensat sau l-am supărat cu ceva.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Care face aluzii răutăcioase, ironic, sarcastic sau cineva care atacă verbal (rănește prin cuvinte).
Trebuia să îl întrebi pe el de ce te consideră așa. happy Poate că ți-ar fi dat măcar un exemplu.
Să știi că unii mai folosesc și cuvinte, fără să le înțeleagă sensul.

| lilskies explică (pentru floresdemayo):

După cum am spus si mai sus nu l-am jignit am purtat o conversație de 2 minute cu el nu înțeleg ma face sa ma simt prost ca mi-a zis așa nu pot să-l mai sun pentru că nu vreau sa mai zică alt ceva

1 răspuns: