| anonim_4396 a întrebat:

:)

Astăzi m-am decis sa imi deschid un blog, si asa a am facut-o! :D

Daca nu-i cu supărare, aruncati o privire in link-ul pe care il voi lasa mai jos. Multumesc!

P.S. : V-as ruga sa scrieti părerea voastră in secțiunea de comentarii a blogului! Orice parere este primită cu caldura! :)

Link-ul :

http://cevadoarnou.blogspot.ro/? m=1

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Hai să vedem vlogul ăla

| Pabibabum09 a răspuns (pentru LoveSleep):

In primul rand e blog. Iar in al doilea rand, ce parere ai?

| LoveSleep a răspuns (pentru Pabibabum09):

Ai zis că ai un vlog. Dă-ne un link.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu știu cu ai cui ochi citești întrebarea mea, dar daca privesti cu ai tai, inseamna ca nu sunt in regula... Am pus si link-ul si am spus si "blog"...

| LoveSleep a răspuns (pentru Pabibabum09):

Aoleu. Ți-am citit "biografia", ai zis că ai și un "mic vlog" dar crezi că blogul ți se potrivește mai bine.
Eu zic că e invers, faci legăturile mai greu decât fac eu sex.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru LoveSleep):

Strict, la nivel de conținut, nu ma interesează viata ta intimă. La nivel "stilistic"(daca poate avea asa ceva imbecilitatea ta de raspuns), sa stii ca nu ma impresionezi cu comparația ta! Esti josnic!

| LoveSleep a răspuns (pentru Pabibabum09):

=)))
Îmi cer scuze că te-am luat mai tare, credeam că dacă ai scris atât la blogul ăla ești in stare să înțelegi ce spun fără să-ți dau mură-n gură.

Deci, o să explic mai pe înțelesul tău.
Asta e din blogul tău:
http://imgur.com/a/UeYsd
După ce am citit, am venit aici și ți-am zis să-mi dai un link de la vlogul tău, pentru că acolo ziceai că "esti si vlogger".
Nu ai priceput, era și greu să te prinzi, ce-i drept.

Apoi ți-am zis că ai zis acolo că "...care si-a gasit refugiul in... Blog! Si, zău, parca ma exprim mai bine in scris!". Nu sunt de aceeași părere, cred că te-ai exprima mai bine într-un vlog.

Voiam să văd cum o faci, ca să fiu sigur, de-aia îți ceream un link.

Dar să lăsăm partea asta în care am vrut să îți zic ce cred că ți s-ar potrivi, hai să-ți răspund la întrebare, dacă tot insiști aici.

1. Învață să pui semnele de punctuație. Câteodată pui virgula imediat după cuvânt, câteodată între două spații, iar uneori înaintea celuilalt cuvânt. Dacă tot nu știi unde se pune, măcar alege-i un loc și pune-o mereu acolo.
2. Ai postări pe care dacă dai, apare un mare nimic. Ai postări la care dacă dai pe "continuati sa cititi", nu se întâmplă nimic". Ai postarea asta, care e un adevărat dezastru.

http://cevadoarnou.blogspot.ro/......-n-am.html
Tu vezi poze acolo?

3. Titlul blogului este "Carti, flori, calatorii... Si alte nebunii!".
Ai vreo 2 postări despre cărți, nimic despre flori și nimic despre călătorii. Ai câteva postări de oameni mari, dar tu nu ai idee despre ce vorbești. Dacă chiar vrei să scrii despre ele, spune-ne că e părerea ta, nu ne zice de studii și alte că caturi de pe adevarul.ro unde nici butonul de X nu e sincer, că nu iese, ci te duce la altă pagină.

Vorbeai despre TV și ai lăsat citatul ăsta, iar dacă un copil de 12 ani citește, probabil o să creadă că TV-ul conține raze X.

"Cateva secunde de expunerea la razele X ne pot oferi o imagine foarte utila privind ruptura unui os sau o alta afectiune prganica, si, prin urmare, o interventie precisa a doctorului, terapia optima. Dar daca in fiecare zi ne expunem cateva minute razelor X pentru a ne distra, vizualizandu-ne oasele si organele interne, atunci, nu numai ca nu ne vom vindeca mai repede, ci, cu siguranta, vom muri in cativa ani de o infectie grava, cum ar fi cancerul."

De ce ai pune asta într-un articol în care scrii ca e important sa citim si ca tv-ul ne face mai proști? (ceea ce e foarte greșit, de asemenea)

Aș putea scrie toată ziua despre ce nu e ok la blogul tău, dar mi-e lene. Și ai doar 12 ani. Doar că, ar trebui să te axezi pe ceva ce știi să faci și ar trebui să vorbești de ceva cu care ești familiarizată. Cum ar fi cărțile. Fă un blog în principal de recenzii, și mai pune și alte "nebunii", dar fără lucruri inteligente, că nimeni n-o să vină pe blogul unei fetițe de 12 ani să învețe ceva. Și chiar dacă ar veni, ar învăța numai tâmpenii, atâta timp cât tu scrii ca și cum lucrurile pe care le spui ar fi dovedite.